Raksts

TILDE: “UZŅĒMUMI MEKLĒ PATVĒRUMU NO DATU AIZSARDZĪBAS REGULAS PRASĪBĀM MĀKOŅRISINĀJUMOS”

27 Apr 2018

Tuvojoties Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR jeb GDPR) stāšanās spēkā dienai, aizvien vairāk uzņēmumu izvēlas izmantot grāmatvedības mākoņrisinājumus, tādējādi nododot rūpes par datu drošību pakalpojuma sniedzējiem. To apliecina arī Latvijā populārākās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis mākoņrisinājuma lietotāju skaita pieaugums – šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinājumā ar šo pašu laika posmu pirms gada, tas palielinājies par 53%.

Pirms VDAR stāšanās spēkā mākoņrisinājumi kļuvuši par glābiņu daudziem uzņēmumiem, kuri nav droši par pašu spējām garantēt personas datu drošību, vai vienkārši nevēlas risināt ar datu drošību saistītos jautājumus pašu spēkiem. Izvēloties uzņēmuma vadības sistēmu mākoņpakalpojumā, šie uzņēmumi faktiski pārliek daļu atbildības uz pakalpojuma sniedzēju pleciem un gaida 25.maiju ar mierīgāku sirdi.

«Pārejot uz uzņēmuma vadības sistēmu mākoņrisinājuma formā, uzņēmēji šobrīd nošauj divus zaķus ar vienu šāvienu. Pirmkārt, tiek samazinātas izmaksas par sistēmas uzturēšanu, un, otrkārt, atkrīt rūpes par datu drošu glabāšanu. Atbildīgs mākoņpakalpojuma sniedzējs gādās, lai klienta datu aizsardzība atbilstu visaugstākajiem kritērijiem. Protams, mākoņrisinājumi neatrisina uzņēmuma iekšējo procesu atbilstību VDAR prasībām. To izvērtēšanai būtu lietderīgi piesaistīt zinošu speciālistu,» skaidro Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Tildes Jumis Pro mākoņpakalpojumā ievadītie dati tiek glabāti apsargātos Telia datu centros, kuriem nesankcionēta piekļuve nav iespējama. Visi pieslēgumi datiem tiek šifrēti ar 256 bitu šifrēšanas algoritmu, kas novērš jebkādus datu noplūšanas riskus. Turklāt datu rezerves kopija tiek izgatavota ik stundu, tādēļ klienti var būt absolūti droši, ka viņu dati nekad nepazudīs.

«Straujais mākoņrisinājumu popularitātes kāpums pierāda, ka mainās uzņēmēju izpratne par to, kas ir datu drošība, kādēļ nepieciešams par to rūpēties un kā to labāk nodrošināt. Arvien vairāk uzņēmumu izvēlas datu apstrādi un glabāšanu veikt sadarbībā ar kvalificētu mākoņpakalpojumu sniedzēju, kā, piemēram, Tilde, kas ir pareizi, jo tikai retais uzņēmums ir pietiekoši zinošs un spēj atļauties izveidot un uzturēt tādu skaitļošanas risinājumu, kas ir izmaksu efektīvs un reizē drošs un pasargāts pret mūsdienās pastāvošajiem kibertelpas apdraudējumiem, kā arī atbilstošs VDAR uz personas datu operatoru attiecināmajām prasībām,» norāda Telia Latvija komercdirektors Mārtiņš Paurs.