Raksts

AUGSTSKOLA RISEBA SADARBOJOTIES AR TELIA VEICINĀS JAUNĀKO VIDEO SATURA RADĪŠANAS UN IZPLATĪŠANAS TEHNOLOĢIJU IZMANTOŠANU

12 Feb 2018

Šī gada sākumā RISEBA ar Telia Latvija uzsāka sadarbību, kuras ietvaros uzņēmuma speciālisti konsultēs bakalaura studiju programmas „Audiovizuālā mediju māksla” un maģistra studiju programmas „Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” studentus par jaunāko 360° video tehnoloģiju izmantošanu un video satura izplatīšanu globālā satura piegādes tīklā (Content Delivery Network).

Telia piedāvā studentiem arī praktisku iespēju izmantot savas 360° tehnoloģijas radošo ideju un studiju darbu realizēšanai, tostarp arī apgūt un lietot Telia mākoņrisinājumu – Telia Media Services CDN video platformu liela apjoma video satura drošai uzglabāšanai, apstrādei piegādei pēc pieprasījuma, kā arī ātrai straumēšanai.

“Gluži tāpat kā RISEBA, arī Telia inovāciju ceļš ir nepārtraukts. Tādēļ esam priecīgi uzsākt sadarbību ar mūsdienīgu augstskolu, kurā izglītību iegūst nākamie audiovizuālā satura eksperti – režisori, operatori un producenti. Uzskatu, ka sagatavot un nodrošināt studentus ar šajā specifiskajā un strauji augošajā industrijā nepieciešamajām iemaņām ir arī mūsu atbildība. Esmu pārliecināts, ka studentiem noderēs Telia profesionāļu zināšanas par 360° video translācijām, ierakstu praktisko darbu organizāciju un izpildi,” atzīmē Telia Latvija valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols.

Savukārt Jānis Holšteins, RISEBA Mediju un komunikācijas fakultātes dekāna p.i. ir gandarīts par šo sadarbības faktu, jo Telia ir jaunāko tehnoloģiju atbalstoša kompānija un tas lieliski saskan ar augstskolas RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas programmu stratēģisko virzību, kā arī  uzņēmums ir piekritis sadarboties ar RISEBA pie jauna, Latvijā vēl nebijuša projekta, kurš uzrunās un savienos jauno video tehnoloģiju  atbalstītājus, praktiķus un teorētiķus: “Vēl noslēpumā turētais projekts ar savu tematisko uzstādījumu būs savā ziņā unikāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Tas publiski tiks izziņots jau tuvākajos mēnešos, bet tā galvenā aktivitāte norisināsies no 2018. gada 19.-20. oktobrim  Arhitektūras un mediju centrā H2O6, bet ievadpasākums gaidāms jau šī gada 12. aprīlī. Gaidāma projekta jaunumiem varēs seko līdzi sociālo mediju vidē. “

25.janvārī Telia Latvija pārstāvji tikās ar RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas studiju programmas studentiem, lai dalītos ar savu pieredzi par pielietotajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem 360° video satura filmēšanā, pēcapstrādē un tiešraižu nodrošināšanā.

Līdzās biznesa un arhitektūras programmām  RISEBA  studentiem piedāvā apgūt arī audiovizuālo mediju mākslu, kura ir vienīgā šobrīd realizētā profesionālā bakalaura studiju programma audiovizuālajā jomā Latvijā, kā arī vienīgā studiju programma Latvijā, kurā var iegūt televīzijas un kino producenta kvalifikāciju.